Nowe mieszkania - Jelenia Góra

Cieplice - Junaków - (TESCO, osiedle Widok)

Technologia wykonania

Technologia Wykonania i zastosowane rozwiązania:

 • Zgodność z projektem, planem zagospodarowania oraz architekturą otoczenia.
 • Monolityczna konstrukcja żelbetowa z atestowanego betonu i stali.
 • Ściany budynku z materiału ceramicznego POROTHERM.
 • Dobre parametry termiczne dzięki ścianom z POROTHERMU, dodatkowo elewacja docieplona 15 cm warstwą styropianu z wykończeniem tynkiem akrylowym barwionym w masie. Stolarka 3- szybowa o podwyższonych parametrach termicznych.
 • Każde mieszkanie posiada balkon, piwnicę oraz miejsce parkingowe.
 • Mieszkania na parterze z wydzielonym przydomowym ogródkiem.
 • Stolarka okienna i drzwiowa parteru wyposażona w rolety zewnętrzne.
 • Niezależność w zakresie rozliczeń, każde mieszkanie posiada odrębne opomiarowanie (swój licznik) ciepła, wody i energii elektrycznej. Oświetlenie piwnicy, zewnętrzne oraz ogrzewanie klatki schodowej ? licznik administracyjny do wspólnego rozliczenia.
 • Ogrzewanie wykonane w systemie ALUPEX oraz z grzejnikami VNH cały system z 10 letnią gwarancją producenta. Kotły gazowe renomowanej firmy BRŐTJE z zamkniętą komorą spalania i modulowaną mocą.
 • Teren ogrodzony i oświetlony, brama na pilota, system domofonowy przy wejściu głównym i furtce.
 • Budynek wyposażony w instalację do telewizji satelitarnej lub kablowej zamontowany układ zbiorczy, instalacja rozprowadzona w każdym z mieszkań .
 • Wykonana zbiorcza instalacja telefoniczna do podłączenia internetu i telefonu w każdym z lokali.
 • Stały nadzór i kwalifikowany personel przy realizacji poszczególnych elementów.

Szczegółowy opis technologii wykonania:

 

Przeznaczenie budynku przy ul. Junaków jest w 100 % mieszkalne, został on zaprojektowany zgodnie z wytycznymi narzuconymi w planie zagospodarowania przestrzennego oraz nawiązuje do programu urbanistycznego danej dzielnicy miasta. Dzielnica w której jest położony jest częścią uzdrowiskową Jeleniej Góry, daje ona doskonałą możliwość komunikacyjną dla potencjalnego mieszkańca. Budynek usytuowany jest na wzniesieniu co eliminuje potencjalne zagrożenie powodzią, położony jest nieopodal głównej arterii komunikacyjnej (ul. Wolności) oraz przystanku autobusowego. Daje to możliwość szybkiego dotarcia zarówno do centrum Cieplic jak i Jeleniej Góry. W pobliżu znajduje się przedszkole i centrum handlowe.
W odległości dwóch przystanków autobusowych położone jest centrum Cieplic ze swoimi atrakcjami (pawilon uzdrowiskowy, Park Cieplicki, Termy Cieplickie) dające możliwości relaksu i wypoczynku oraz instytucje niezbędne dla każdego mieszkańca takie jak: poczta, bank, szkoła, sklepy, restauracje i kawiarnie.

Budynek został wykonany jako konstrukcja żelbetowa (fundamenty i ściany piwnic) posadowiona na podłożu granitowym. Ściany piwnic zostały docieplone styropianem twardym gr 10 cm, wykonano izolację pionową zakończoną folią kubełkową i drenażem, co daje bezpieczeństwo odprowadzenia wód gruntowych do kanalizacji deszczowej. Ściany kondygnacji nadziemnych zostały wykonane z POROTHERMU gr 25 cm i zostaną od zewnątrz docieplone styropianem gr 15 cm, co daje doskonały współczynnik przenikania ciepła zgodny z obowiązującą normą.
Stropy zostały wykonane w systemie SMART jako prefabrykowane elementy strunobetonowe. Pozostałe konstrukcje żelbetowe monolityczne (wieńce, biegi, podciągi) wykonane jako konstrukcja zbrojona i wylana atestowanym betonem. System żelbetowych konstrukcji ?spina budynek? tworząc jego stabilną bryłę. Strop nad ostatnią kondygnacją został dodatkowo docieplony wełną mineralną, natomiast strop piwnic został docieplony rozwiązaniem systemowym ROCKWOOL ? wełna mineralna gr 10 cm. W trakcie wznoszenia ścian zostały zamontowane wentylacyjne przewody z kształtek ceramicznych przeznaczone dla wentylacji grawitacyjnej osobno dla każdej łazienki i kuchni.

Zamontowano stolarkę okienną 3- szybową o współczynniku przenikania ciepła U = 0,7 W/m2?K. Okna zostaną wyposażone w nawietrzaki z regulowanym przepływem powietrza, zapewniają one prawidłową cyrkulację ? nawiew powietrza do mieszkania i są niezbędne przy tak szczelnym budynku.

Każdy budynek będzie miał kotłownię gazową zlokalizowaną na ostatniej kondygnacji, która będzie stanowiła źródło ciepła dla wszystkich mieszkań oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Każdy lokal mieszkalny będzie miał indywidualny licznik energii cieplnej stanowiący podstawę rozliczenia pobranego ciepła.

Grzejniki do instalacji c.o. są renomowanego producenta ? firmy VNH, z 10- cio letnią gwarancją wyposażone w głowice termostatyczne. Rozprowadzenie instalacji c.o. wykonane jest w technologii zaciskowej ALUPEX z 10-cio letnią gwarancją.

System instalacji wodnej został wykonany z rur zgrzewanych z polipropylenu, co daje gwarancję jednolitego materiału po montażu, charakteryzującego się długą żywotnością ? 60 lat i tym iż nie wchodzi on w reakcję z minerałami znajdującymi się w wodzie. Nie powoduje to tzw. wypłukiwania instalacji jak w przypadku rur miedzianych, czy powstawania nadmiernych złogów w postaci osadów rdzy i kamienia. Każdy lokal jest wyposażony w indywidualny wodomierz przystosowany do elektronicznego systemu odczytu, który ma WODNIK Jelenia Góra.

Instalacja kanalizacji została wykonana w systemie podtynkowym w kondygnacjach nadziemnych, każdy z pionów jest wyposażony w rewizję, piony dodatkowo zostały izolowane w celu wygłuszenia. Instalacja została przyłączona do wykonanego przyłącza do miejskiej sieci kanalizacyjnej.